PRZEBUDOWA ZAMKU ARCYBISKUPÓW GNIEŹNIEŃSKICH W UNIEJOWIE

W ramach projektu, w kilku etapach powstał plan rozbudowy bazy turystycznej i konferencyjnej zlokalizowanej w Zamku w Uniejowie. Większość nowych funkcji, jak sale konferencyjne, ich zaplecza i zaplecza hotelowe została ukryta w skarpach ziemnych wokół zamku.
Jednym z podstawowych zadań projektu było właściwe zorganizowanie kluczowych stref funkcjonalnych części hotelowej w tym min. głównego wejścia, recepcji, części konferencyjnej oraz powiększenie bazy hotelowej. Zaplanowano szklane zadaszenia dwóch wewnętrznych dziedzińców. Główny, centralnie położony i o dużych rozmiarach zaprojektowano jako miejsce wielofunkcyjne. Znalazło się tu wejście główne, hol recepcyjny, rekreacyjny i komunikacyjny oraz lobby hotelowe. Tu ulokowano główną windę hotelową dająca możliwość właściwego rozwiązania dostępności miejsc noclegowych dla osób niepełnosprawnych. Dziedziniec główny stał się kluczowym miejscem dla różnych ludzkich aktywności, w tym w szczególności miał spełniać rolę miejsca dla najważniejszych zgromadzeń dla mieszkańców i osób zarządzających Uniejowem.

Drugi przeszklony dziedziniec pełnił funkcję wydzielonej, podstawowej sali konferencyjnej - wielofunkcyjnej. Posiadał swoje zaplecze, foyer i był połączony niezależną komunikacją z nową częścią hotelową.

Część hotelowa została powiększona przez nadbudowę o funkcje mieszkalną w skrzydłach północno - wschodnim i północno – zachodnim. Przygotowano to w dwóch wariantach estetycznych, konsultowanych z Komisją Konserwatorska działającą w ramach Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi.

Ostatnim z ważnych elementów projektu była szklana zabudowa tarasu położonego przy restauracji zamkowej zlokalizowanej od strony założenia ogrodowego otaczającego Zamek w Uniejowie.

Lokalizacja: Uniejów
Rok: 2016
Klient: GMINA UNIEJÓW

01_widok-z-lotu-ptaka-kopia
UNIEJOW-PRZEBUDOWA-ZAMKU_WIDOK_03PP_www-kopia
UNIEJOW-PRZEBUDOWA-ZAMKU_WIDOK_02PP_www-kopia
UNIEJOW-PRZEBUDOWA-ZAMKU_WIDOK_01PP_www
zu_t_01-00-58-19-kopia
plik-23.04.2017-17-26-57-kopia
Plik-23.04.2017-17-27-09
ZU_T_05-01-06-33-kopia
wer_2.01_kontr-kopia

Skontaktuj się

biuro@mwarch.pl
+48 42 633 82 21

Biuro

ul. Kilińskiego 78 lok. 4
90-119 Łódź

Obserwuj nas

Instagram

© COPYRIGHT 2023
MARCINIAK & WITASIAK ARCHITEKCI