logo-2

Tworzący zespół projektowy architekci są absolwentami Wydziału Urbanistyki i Architektury Politechniki Łódzkiej. Projekt dyplomowy Dariusza Witasiaka pt. „ŚWIĄTYNIA POKOJU NA MAJDANKU” został uznany za najlepszą pracę dyplomową w Polsce w 1987 r.

Jednym z pierwszych owoców współpracy architektów Pawła Marciniaka i Dariusza Witasiaka było ZWYCIĘSTWO W KONKURSIE NA KOŚCIÓŁ PW. ŚW. FAUSTYNY KOWALSKIEJ PRZY PLACU NIEPODLEGŁOŚCI W ŁODZI , gdzie spośród zaproszonych 14 najlepszych firm projektowych z Łodzi - do realizacji wybrano projekt kościoła naszego zespołu.

W 1996 Fundacja Studiów Europejskich rozstrzygnęła konkurs na rozbudowę swojej siedziby o Centrum Dydaktyczno Konferencyjne z Zapleczem Gastronomiczno - Hotelowym zlokalizowanym w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 258/ 260. DO REALIZACJI WYBRANO PROJEKT KONKURSOWY NASZEGO ZESPOŁU.

W konsekwencji zrealizowania adaptacji i modernizacji oraz wnętrz budynku Księgarni Archidiecezjalnej przy ulicy Piotrkowskiej nr 261, na zaproszenie Ks. Arcybiskupa Archidiecezji Łódzkiej zrealizowaliśmy przebudowę, rozbudowę, modernizację oraz aranżację wnętrz Kurii Archidiecezji Łódzkiej – Pałacu Archibiskupiego.

 W czerwcu 2000 r. Gazeta Wyborcza ogłosiła „ZŁOTĄ DZIESIĄTKĘ” w konkursie „10 BUDYNKÓW NA 10 LECIE”, do którego wybrano najlepsze realizacje w Łodzi w ciągu ostatnich 10 lat. Wśród dziesięciu najlepszych realizacji znalazł się projekt naszego zespołu „ADAPTACJA ZABYTKOWEGO BUDYNKU STRAŻY POŻARNEJ” przy ul. Tymienieckiego 30a w Łodzi, na biura warszawskiej firmy „COPERNICUS INVESTMENT”. Budynek Straży Pożarnej uzyskał 1 NAGRODĘ w kategorii – modernizacje.

W maju 2001 r. ogłoszono wyniki V edycji „OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU OTWARTEGO MODERNIZACJA ROKU 2000” pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, na najciekawsze przedsięwzięcia modernizacyjne w polskim budownictwie. BUDYNEK STRAŻY POŻARNEJ uzyskał w konkursie 1 NAGRODĘ w kategorii - „Obiekty Usługowe”.

W czerwcu 2001 r. zrealizowany w 2000 r. projekt architektoniczno - budowlany i architektury wnętrz Banku PKO - BP w Bełchatowie otrzymał WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PZITB - „BUDOWA ROKU 2000”.

Na zaproszenie Inwestora - APSYS POLSKA S.A. i architektów z SUD ARCHITECTS z Francji, nasz zespół podjął współpracę przy projekcie przebudowy i rozbudowy kompleksu pofabrycznego Izraela Poznańskiego w Łodzi. W ramach współpracy z SUD ARCHITECTS zajmowaliśmy się weryfikacją i autoryzowaliśmy projekty budowlane obiektów kubaturowych najsłynniejszego centrum handlowego w Polsce - Łódzkiej MANUFAKTURY.

W latach 2005-2010 zaprojektowaliśmy i sprawowaliśmy nadzór autorski, nad realizacją najbardziej znanego w Polsce projektu mieszkaniowego naszej pracowni pod nazwą „LOFTY U SCHEIBLERA”. Rewitalizacja, przebudowa i rozbudowa dawnego kompleksu fabrycznego Karola Scheiblera przy ulicy Tymienieckiego 25, to obszar o powierzchni blisko 5 ha i zespół budynków zabytkowych i nowych o powierzchni około 84 tysiące m2. Inwestycja ta zdobyła NAGRODĘ w konkursie Europe & Africa Property Awards 2010 w Londynie, jako „NAJLEPSZA REWITALIZACJA I PRZEBUDOWA NA TERENIE POLSKI”.

000000001_ALBUM_NOWA-OKLADKA_GARNITUR_02_Dociete

Skontaktuj się

biuro@mwarch.pl
+48 42 633 82 21

Biuro

ul. Kilińskiego 78 lok. 4
90-119 Łódź

Obserwuj nas

Instagram

© COPYRIGHT 2023
MARCINIAK & WITASIAK ARCHITEKCI