WISZĄCE OGRODY - TUWIMA 48

W wyniku rozbudowy i nadbudowy dawnej kamienicy czynszowej powstał współczesny budynek mieszkalny, wielorodzinny z lokalami usługowymi i handlowymi oraz garażem wielostanowiskowym. Całość zlokalizowana jest w rewitalizowanym obszarze Nowego Centrum Łodzi, w bezpośrednim sąsiedztwie zrealizowanego kompleksu kulturalno-artystycznego oraz edukacyjnego ulokowanego w dawnej elektrowni EC1.

W tak niezwykłym miejscu zaprojektowano część mieszkalną okalającą wewnętrzny, podniesiony na poziom 1-ego piętra zielony dziedziniec – podwórko wspólnoty mieszkańców. W ten sposób uzyskano prywatną, pełną zieleni i przede wszystkim bezpieczną przestrzeń dla lokatorów, pozostawiając ruch samochodowy i strefę usług na poziomie parteru. Zdecydowana większość mieszkań przylega do tego zielonego podwórka, są one więc położone w strefie wyjątkowo wyciszonej, gdzie nie dociera hałas śródmiejskiej ulicy centrum Łodzi. Wszystkie krawędzie bryły otaczającej prywatne patio są dodatkowo okolony strefą zielonych ogrodów, zawieszonych w wielkoformatowych donicach stojących na tarasach lokatorów i zielonym dachu. Są to niezwykle atrakcyjne obszary dla rekreacji indywidualnej mieszkańców, bardzo rzadko spotykane w takiej skali w ściśle zabudowanej strefie centrum Łodzi.

Wartością dodaną lokalizacji inwestycji jest, okalający ją od północy, widok ceglanych elewacji i stalowych detali historycznej zabudowy zrewitalizowanej elektrowni EC1. Jest on dostępny niemal z każdego miejsca w obszarze wewnętrznego dziedzińca i położonych wokół niego apartamentów, czyniąc je wyjątkowymi w przestrzeni miasta.

Projekt wnętrz: PAULINA NARLOCH

Zdjęcia: FOLLOW THE FLOW

Wizualizacje: BAM ARCHITEKTURA

Lokalizacja: Łódź
Rok: 2022
Klient: REVISIT HOME SP. Z O.O.

1-kopia
2-kopia
9-kopia
8-kopia
12-kopia
15-kopia
6-kopia
7-kopia
17_zmn-kopia
5-kopia
23-kopia
26-kopia
27-kopia
30-kopia
WIZ_1-kopia

Skontaktuj się

biuro@mwarch.pl
+48 42 633 82 21

Biuro

ul. Kilińskiego 78 lok. 4
90-119 Łódź

Obserwuj nas

Instagram

© COPYRIGHT 2023
MARCINIAK & WITASIAK ARCHITEKCI

View