TRAUGUTTA 7

Współczesna kamienica wielkomiejska, zlokalizowana w bardzo gęstej zabudowie śródmiejskiej, przy głównym ciągu komunikacyjnym łączącym ulicę Piotrkowską z Nowym Centrum Łodzi i Dworcem Łódź Fabryczna. Zaprojektowano wielofunkcyjny budynek z mieszkaniami i tarasowo położonymi apartamentami na najwyższych kondygnacjach, skupionymi wokół zielonego dziedzińca - podwórka zawieszonego nad drugą kondygnacją. Poniżej, pod dziedzińcem, na dwóch poziomach zaplanowano przeszklony pasaż handlowo - usługowo, oddzielony akustycznie szklanym zadaszeniem od części mieszkalnej i dostępny wprost z przylegającego Woonerfu, w który zamieniono na tym odcinku ulicę Traugutta. W piwnicy na dwóch kondygnacjach zaplanowano garaż podziemny.

Na najwyższych kondygnacjach mieści się dziewięć apartamentów z przylegającymi tarasami rekreacyjnymi, wyposażonymi w zieleń posadzoną w wielkoformatowych donicach.

Elewacja frontowa, obłożona kamieniem, nawiązuje kompozycją głównych osi, wertykalnymi podziałami podstawowych elementów architektonicznych czy mocno zarysowanym gzymsem wieńczącym do historycznych założeń kompozycyjnych zrealizowanych w sąsiedztwie. Elewacje ogrodowe, o minimalnej ilości detalu, zbudowano w oparciu o uskokowo wycofywane kondygnacje mieszkalne, z zielonymi tarasami otwartymi na południowe słońce.

Lokalizacja: ŁÓDŹ
Rok: 2022
Klient: JF INVEST SP. Z O.O.

ALBUM_07-1
Image-48
Image-35
Image-46
Image-31
T_07_PP3
T_09_PP3
T_11_PP3
Image-42b_Wejscie
T_08_PP3
Image-87_PP3
Image-65_PP3
T20_PP3

Skontaktuj się

biuro@mwarch.pl
+48 42 633 82 21

Biuro

ul. Kilińskiego 78 lok. 4
90-119 Łódź

Obserwuj nas

Instagram

© COPYRIGHT 2023
MARCINIAK & WITASIAK ARCHITEKCI

View