OGRODY STOLAROWA - LEX DEWELOPER

PROJEKT UZYSKAŁ POZYTYWNĄ UCHWAŁĘ RADY MIASTA ŁODZI ZATWIERDZAJĄCĄ LOKALIZACJĘ INWESTYCJI MIESZKANIOWEJ W TRYBIE "LEX DEWELOPER"

Projekt architektoniczny, koncepcyjny zespołu zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z garażem wielostanowiskowym na kondygnacji podziemnej, w „FABRYCE STOLAROWA”, w Łodzi, przy ul. RZGOWSKIEJ 26/28.

W skład zespołu mieszkaniowego wchodzi:

- budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem wielostanowiskowym na kondygnacji podziemnej,

- budynek mieszkalny wielorodzinny w pierzei ulicy Rzgowskiej,

- budynek o funkcji usługowej. Projekt wykonano w 2022. r. 


Na terenie inwestycji znajdują się budynki pofabryczne – należące do historycznego zespołu budowlanego dawnej Fabryki Wyrobów Bawełnianych firmy „W. Stolarow” z końca XIX w.

Teren inwestycji zlokalizowany jest wewnątrz kwartału, pomiędzy ulicami: Rzgowską, Kruczą, Zarzewską i Dąbrowskiego. Od strony południowej do terenu inwestycji przylega teren budynków usługowych i handlowych, wkomponowany w zabytkową zabudowę pofabryczną fabryki W. Stolarowa.
Projekt zakłada budowę zespołu zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z garażem wielostanowiskowym na kondygnacji podziemnej, na terenie dawnego, nieistniejącej już zespołu budynków tkalni, w tym hali szedowej oraz na terenie również nieistniejącego budynku dawnej stolarni, ślusarni i składów, należących do zabudowań dawnej Fabryki Wyrobów Bawełnianych firmy „W. Stolarow”.

Zaprojektowano budynek o 7 kondygnacjach nadziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej. Na stropodachu kondygnacji podziemnej zaprojektowano wewnętrzny dziedziniec – jako teren zieleni i rekreacji.

Projekt przewiduje budowę nowego budynku o funkcji usługowej, o zmienionym obrysie w stosunku do budynków wyburzonych, inspirowanego nieistniejącymi budynkami dawnej maszynowni i kotłowni.

W pierzei ul Rzgowskiej zaprojektowano budynek mieszkalny wielorodzinny o 4 kondygnacjach nadziemnych, bez podpiwniczenia, z przejazdem od strony ul. Rzgowskiej na kondygnacji parteru, prowadzącym do wnętrza terenu inwestycji.

Lokalizacja: Łódź
Rok: 2022
Klient: JP SHOOTING RANGE Sp. z o.o.

170
178
181
93
182
184
134
placeholder-3
placeholder-4

Skontaktuj się

biuro@mwarch.pl
+48 42 633 82 21

Biuro

ul. Kilińskiego 78 lok. 4
90-119 Łódź

Obserwuj nas

Instagram

© COPYRIGHT 2023
MARCINIAK & WITASIAK ARCHITEKCI

View