LOFTY W FABRYCE JEDWABIU - WÓLCZAŃSKA 13

Inwestycja polegająca na budowie, w tym: rozbudowie i nadbudowie fragmentów istniejących budynków, oraz przebudowy kompleksu pofabrycznego dla funkcji budynku mieszkalno-usługowego z parkingiem podziemnym – w formie kamienicy wielkomiejskiej z oficynami.
Budynek zaprojektowano na terenie lokalizacji dawnych budynków fabrycznych oraz kamienicy mieszkalnej na narożniku ulic Wólczańskiej i Więckowskiego. Teren jest zlokalizowany w gęstej zabudowie pierzejowej. Na terenie znajdują się budynki pofabryczne oraz narożna kamienica mieszkalna wielorodzinna. Zaprojektowano układ zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z wewnętrznym podwórkiem, charakterystycznym dla łódzkich kamienic wielkomiejskich. W parterach budynków, od strony ulic Wólczańskiej i Więckowskiego zaprojektowano lokale usługowe i handlowe. Wjazd i dojście na teren projektowanej zabudowy prowadzi od strony ulic Wólczańskiej i Więckowskiego.Forma architektoniczna projektowanej zabudowy nawiązuje do łódzkich budynków pofabrycznych.Elewacje narożnej kamienicy, u zbiegu ulic Wólczańskiej i Więckowskiego, pozostaną tynkowane z kolorystyką nawiązującą do kolorów historycznych. Elewacje istniejących budynków pofabrycznych wewnątrz działki – zaprojektowano w fakturze cegły, po odczyszczeniu powierzchni ścian z wtórnych warstw tynku.
Przewiduje się nasadzenia zielenią na wewnętrznym, nowym dziedzińcu i na dachach dostępnych z mieszkań ostatniej kondygnacji bądź z klatek schodowych.

Wizualizacje: STUDIO MONN

Lokalizacja: Łódź
Rok: 2020
Klient: REVISIT HOME SP. Z O.O.

WOLCZANSKA13_1
WOLCZANSKA13_5
WOLCZANSKA13_12
WOLCZANSKA13_10
WOLCZANSKA13_6
WOLCZANSKA13_22.JPG-1
WOLCZANSKA13_4

Skontaktuj się

biuro@mwarch.pl
+48 42 633 82 21

Biuro

ul. Kilińskiego 78 lok. 4
90-119 Łódź

Obserwuj nas

Instagram

© COPYRIGHT 2023
MARCINIAK & WITASIAK ARCHITEKCI

View